דלגו לתוכן הראשי
נתונים נכונים לספטמבר 2026

מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש

מיטב גמל ופנסיה בע"מ · קרן השתלמות · מסלול עוקבי מדדים
אין מספיק נתונים להשוואהמקום 2 מתוך 4

נכון לספטמבר 2026, מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש השיגה תשואה מצטברת של 33.4% בחמש השנים האחרונות, לעומת 25.6% בממוצע הקטגוריה ו-38.2% בשיא התשואה. השוואה ראש בראש מול המתחרה הבולטת.

בשפה פשוטה

כמה הקופה הרוויחה?(תשואה מצטברת, 5 שנים)
33.4%
₪ 10,000 שהיו בקופה לפני 5 שנים שווים היום כ-₪ 13,340. הפער משיא התשואה: כ-₪ 4,790 על כל ₪ 100,000.
כמה אתם משלמים?(דמי ניהול מהצבירה)
0.63%
כ-₪ 630 בשנה על כל ₪ 100,000 — מעל ממוצע הקטגוריה (0.56%).
כמה זה תנודתי?(סטיית תקן)
7.0%
ככל שהמספר גבוה יותר, הערך קופץ יותר בטווח הקצר.

מול הקטגוריה — תשואה מצטברת, 5 שנים

הקופה33.4%
ממוצע25.6%
שיא התשואה38.2%

איך הקופה צמחה לאורך השנים

₪ 10,000 לפני כ-5 שניםשווים היום כ-₪ 13,340
10/211/234/246/259/26

המחשה על בסיס התשואות החודשיות בפועל של הקופה (10/21–9/26), בניכוי דמי ניהול. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.

כל המדדים

תשואה בחודש האחרון1.22%
תשואה מתחילת השנה4.59%
תשואה מצטברת, 3 שנים26.97%
תשואה מצטברת, 5 שנים33.40%
תשואה שנתית ממוצעת, 3 שנים8.28%
תשואה שנתית ממוצעת, 5 שנים5.93%
דמי ניהול מהצבירה0.63%
דמי ניהול מהפקדות—
סטיית תקן7.05%
מדד שארפ0.49
אלפא שנתית-0.24%
חשיפה למניות63.7%
חשיפה לחו״ל45.2%
נכסים נזילים99.7%
סך נכסים₪ 969 מיליון
תאריך הקמה2015

שאלות נפוצות על מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש

מה התשואה של מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש?
מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש: תשואה מצטברת 33.4% ב-5 שנים (₪ 10,000 → כ-₪ 13,340). תשואה מצטברת ב-5 שנים: 33.4% (₪ 10,000 הפכו ל-₪ 13,340). תשואה שנתית ממוצעת ב-5 שנים: 5.9%, תשואה מצטברת ב-3 שנים: 27.0%, מתחילת השנה: 4.6%, החודש האחרון: 1.22%. נתוני ספטמבר 2026. אין כאן המלצה או ייעוץ.
כמה דמי ניהול גובה מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש?
מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש: 0.63% מהצבירה — כ-₪ 630 בשנה על כל ₪ 100,000. ממוצע הקטגוריה: 0.56%. דמי ניהול מהצבירה: 0.63% (₪ 630 בשנה על כל ₪ 100,000 · ממוצע בקטגוריה: 0.56%). ממוצע דמי הניהול בקטגוריה: 0.56%, הנמוך ביותר בקטגוריה: 0.18%. נתוני ספטמבר 2026. אין כאן המלצה או ייעוץ.
איך מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש עומדת מול הממוצע בקטגוריה?
מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש: 33.4% ב-5 שנים — מעלממוצע (25.6%), מובילה 38.2%. הקופה שלכם: 33.4%, ממוצע הקטגוריה: 25.6%, המובילה: 38.2%. נתוני ספטמבר 2026. אין כאן המלצה או ייעוץ.
כמה שווה בשקלים הפער בין מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש למובילה בקטגוריה?
פספוס תשואה מוערך: כ-₪ 4,790 ב-5 השנים האחרונות בהשוואה לקופה המובילה בקטגוריה (על בסיס צבירה של ₪ 100,000). פספוס תשואה מוערך, בשקלים: ₪ 4,790 (פער של 4.8% מול המובילה · צבירה ₪ 100,000). נתוני ספטמבר 2026. אין כאן המלצה או ייעוץ.
כמה תנודתית מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש?
מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש: סטיית תקן 7.05%, שארפ 0.49. סטיית תקן: 7.05%, יחס שארפ: 0.49, חשיפה למניות: 617.0%, חשיפה לחו"ל: 437.7%, מסלול: עוקבי מדדים. נתוני ספטמבר 2026. אין כאן המלצה או ייעוץ.
מי מנהל את מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש וכמה נכסים מנוהלים בה?
מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש מנוהלת על ידי מיטב גמל ופנסיה בע"מ, ומנהלת נכסים בהיקף ₪ 969. היא משויכת לקרן השתלמות במסלול עוקבי מדדים. הגוף המנהל: מיטב גמל ופנסיה בע"מ, הגוף השולט: מיטב דש השקעות בע"מ, סך נכסים מנוהלים: ₪ 969, הפקדות נטו בחודש האחרון: ₪ ‎-27, סוג המוצר: קרן השתלמות, מסלול: עוקבי מדדים, קופות בקטגוריה: 13. נתוני ספטמבר 2026. אין כאן המלצה או ייעוץ.
איך עוברים ממיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש לקופה אחרת?
מעבר קופה הוא תהליך דיגיטלי, פשוט וללא עלות. הגוף המנהל החדש מטפל בכל הבירוקרטיה עבורכם. אין צורך למשוך כסף או לפדות כספים. רוצים לבדוק את התנאים שלכם ולבצע מעבר קל? השאירו פרטים, ומתכנן פנסיוני מורשה יחזור אליכם לבדיקה ללא התחייבות. מידע כללי בלבד — לא המלצה או ייעוץ.
למה דמי ניהול משפיעים כל כך על החיסכון?
דמי ניהול = עמלה שנתית מהצבירה. כל שקל לעמלה לא ממשיך לצבור תשואה. אפשר לבדוק כמה אתם משלמים בקופה שלכם מול הממוצע בקטגוריה. מידע כללי בלבד — לא המלצה או ייעוץ.
איך יודעים איזו קופה יש לי?
שם הקופה מופיע בדוח השנתי, בתלוש השכר, או באזור האישי של חברת הביטוח/בית ההשקעות. מספיק להקליד שם של גוף מנהל (למשל: הפניקס, מיטב, או אלטשולר) — ואציג לכם את הקופות שלו לבחירה. מידע כללי בלבד — לא המלצה או ייעוץ.